Tilt oynamayı sevenlere

Tilt oynamayı sevenlere

Dünyanın dört bir yanında oynanan ünlü bir oyun bugün bahsedeceğimiz uygulama. Ülkemizde genelde halk arasında  tilt olarak bilinen orjinan adının pinball olduğu oyun geçmişi 1700'lere kadar dayanıyor. Öncelikle kısa bir oyunun ne olduğundan bahsedersek; oyun makinasının iki yanında olan 2 tuş sizin içerideki iki kolu hareket ettirmenizi sağlıyor bu kollar ile oyundaki topa vuruyorsunuz. Bilmeyenler ne saçma bir oyun desede aslında oyun bir strateji oyunu stratejik olarak hareket ediyor ve gerekli zamanlarda gerekli yerleri hedef alıyorsunuz. Oyunu kaybetmeniz için topun sizin oyundaki kollarınızın ortasından geçmesi gerekiyor ve bazen yukarıdan inerken direk ortaya doğru iniyor. Açıkçası bu durumda pek birşey yapamıyor gibi görünsenizde aslında oyunu gerçekte oynarken makinayı diziniz ile sarsıyorsunuz hatta bu bir nevi oyunun içinde var tek sorun çok sarsarsanız tuşlarınız artık çalışmıyor. :)

Oyunun kurallarını kısa bir özet geçtikten sonra bugün tanıtmak istediğimiz uygulamadan biraz bahsedelim. Oyunumuzun adı Pinball HD Collection. İlk olarak yukarıda biraz önce bahsettiğim oyun makinasını sarsmayı burada yapamıyorsunuz. :) Oyun ücretsiz olmakla beraber Tilt türlerinin yani farklı haritalarında oynamak isterseniz bu haritalar için ücret ödemek durumunda kalıyorsunuz. Neyseki ücret ödemeden de 60 sn kısa süreli oynayarak ücret ödemeden önce neye ücret ödeyeceğinizi görebiliyorsunuz. Bu arada bazı haritaların tasarımı çok güzel ve oynarken gerkenten hırs yapabiliyorsunuz. Peki bu oyun için neden bu uygulama ? Tasarımlar, müzik, oynanabilirlik ama en çokta bazı yerlerde görüntünün yaklaşıp aldığınız puanlar ve ışıklandırmaları izletip sonra uzaklaşması sizi oyuna bağlıyor. Oyunun ücretsiz versiyonu cebinizde bulunsun.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi