Terminator Genisys Revolution İncelemesi

Terminator Genisys Revolution İncelemesi
Makineler sonunda mobil platformlara da sızdı.

Mobil oyun denilince akla gelen iyi şirketlerden biri olan Glu ‘nun yapımcılığını üstlendiği action-fps oyunu. Glu bu oyunda da genel politikası olan uygulama içi satın almayı benimsemiş. Oyunumuz ücretsiz. Oyunun hikayesi hemen herkesin filmlerden aşina olduğu gibidir.

Yıl 2028 ve insanlık yok olmanın eşiğindedir. Paramount  Pictures’in yeni filmi Terminator Genisys’in resmi mobil oyununda  insan ırkını kurtarmak için savaşan John Connor'a yardım ediyoruz. Skynet’in esir kampından kaçıp bu aksiyon dolu bilimkurgu yapımda makinelerle mücadele ediyoruz.

Terminator resmi olarak mobil platformlara ilk kez uyarlanıyor. Oldukça başarılı olduğu da aşikar. Glu hemen her oyununda yaptığı gibi bu oyunda da grafiklere oldukça önem vermiş. Oyunun grafiklerinin Pc oyunlarından aşağı kalır yanı yok. Oyunu ilk açtığınızda kısa bir hikaye videosu izleyip maceraya başlıyorsunuz. Ne yazık ki Türkçe dil desteği yok.

Ara yüz çok sade ve oldukça başarılı. Dil desteğine çok da ihtiyaç duyulmuyor. Oyuna ilk başladığınızda kısa bir eğitimden geçiyoruz. Ardından aksiyon başlıyor.

Oyunun oynanabilirliği bana göre çok iyi. Hedef seçiminde hiç zorlanmadan hedefi seçebiliyorsunuz. Hemen her oyunda olduğu gibi oyunda ilerledikçe silahlarımızın seviyesini yükseltmemiz gerekiyor. Tek sıkıntı çekeceğiniz yer burası olabilir. Oyun kaynaklar konusunda biraz cimri sayılabilir. Türkçe dil desteği ve kısıtlı kaynaklar dışında eleştirecek bir şey bulamadım.

Fps severlerin kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.

Hepinize iyi eğlenceler...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi