Televizyon kumandası

Televizyon kumandası
Akıllı televizyon kumandaları ile televizyonların kumandası çok daha rahat.

Akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar derken sıra da artık akıllı telefonlar var. Hayatımızda ki elektronik cihazlar yavaş yavaş akıllanıyor. Tabi unutmamak gerekir ki burdaki akıllılık kullandığımız elektronik aygıtların üzerindeki işletim sistemlerinden kaynaklanmakta.

LG, Samsung,Philips gibi dünya devi televizyon üreticilerinden sonra ülkemizde üretilen Vestel, Arçelik gibi markalarda artık akıllı televizyon üretimine başladılar. Tabi akıllı televizyonlar ile birlikle bu televizonları kontrol etme yöntemimizde de değişklikler oldu. Artık kullandığımız akıllı telefonları televizyonları (bazen de evdeki diğer akıllı cihazları) kontrol etmekte kullanabiliyoruz.

Andoid kullancıları çok geniş bir televizyonlar için akıllı kumanda uygulamalarına Google Play Store'dan ulaşabilirler. Akıllı kumanda örneklerine aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz. Fakat unutmamız gereken bir şey akıllı kumandanın evinizde bulunan televizyonu destekleyip desteklemediğiniz bakmanız gerekiyor. Eğer televizyonunuz akıllı televizyon kumandalarını desteklemiyorsa mobil cihazınıza akıllı kumanda uygulamasını yüklemenizin bir anlamı olmayacaktır.

1- Arçelik Akıllı Kumanda

2- Vestel Smart Center

3- Lg Tv Plus Bu uygulama sadece LG 2014 ve 2015 WebOS işletim sistemli televizyonlarını desteklemektedir.

4- Philips TV remote App

5- LG TV remote

6- Samsung TV

Üreticilerin kendi televizyonları için mobil akıllı televizyon kumandası haricinde universal olarak da kullanabileceğiniz mobil uygulamalar mevcut. Tabi bu universal televizyon kumandalarınında desteklediği televizyonlardan kullanıyor olmanız gerekiyor. Aşağıdaki 2 farklı universal kumanda uygulaması da bulabilirsiniz.

1- Universal Remote Control

2- Unviersal Remote Control TV

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi