Telefonumuzu en çok Bilgi amaçlı kullanıyoruz

Telefonumuzu en çok Bilgi amaçlı kullanıyoruz
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; insanlar telefonu daha çok bilgi edinmek amaçlı kullanıyor.

Geçen ay boyunca yapılan bir araştırma sonucunda, kullanıcıların yaklaşık %70’i, trafik kontrolü, maç sonucu gibi güncel haberler edinmek için telefon kullanıyor.

Pew Internet ve Amerika Hayat Projesi kuruluşunun yaptığı ankete göre, akıllı telefonlar kullanıcıların birçoğu için “güncel haber araştırması ve problem çözücü” anlamı taşıyor.

Anket 18 yaş ve üzeri 2,254 kişiye sorularak 15 Mart ile 3 Nisan arasında yapıldı. Kişilerin son 30 gün içerisinde daha çok neler yaptığı sorularak veriler elde edildi.

Sonuçta çıkan temel bulgulara göre: toplantı veya buluşma ayarlayanlar %41, her hangi bir yerde iş görüşmesi ayarlayanlar %30, acil durumlar için kullananlar %19 olarak öne çıktı.

Tabi ki bu bulgular çok büyük çaplı kitleleri kapsayan araştırmaların sonucu değil. Birçok ülkeyi veya kültürü kapsayan anketler değil. Ama geneli yansıttığı kabul edilebilir.

Pew anketine göre, genç telefon kullanıcıları daha yaşlı kesimlere göre çok daha farklı bir data kullanım tipine sahip. 18-29 yaş arası kullanıcıların %88’i telefonlarını güncel haberleri öğrenmek amaçlı kullanıyor. Bu rakam 65 yaş ve üzeri kullanıcılarda ise %46’lara düşüyor.

Ayrıca, erkeklerin %73’ü, kadınların ise %67’si güncel haberleri telefonundan takip ediyor.     

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi