Teknoloji devinin büyük hatası!

Teknoloji devinin büyük hatası!
ZTE, Dünya Mobil Kongresi'nde açıkladığı Grand Memo ürününün özelliklerini yanlış açıkladı.

Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi 2013 etkinliğinde mobil dünyasının en yeni ve öne çıkan modelleri bu sene de her sene olduğu gibi tanıtıldı. Etkinlikte en çok ilgi gören cihazlardan biri de ZTE Grand Memo olmuştu.

 

ZTE, Memo’da Qualcomm Snapdragon 800 işlemci kullanıldığını konferans sırasında açıklamıştı.

Etkinlik sonrasında ise yapılan açıklamada SD 600 işlemci kullanıldığını belirten ZTE yetkilileri bununla da kalmayarak 2 GB olarak açıkladığı RAM’i 1 GB olarak düzeltti.

 

Yaşanan olayların ardından akıllarda kalan soru ise bu yanlışlığın neden kongre sırasında farkedilemediğiydi.

 

Birçok Mobil teknoloji devinin aylarca hazırlandığı bu kongrede bu denli büyük bir hatanın yapılması otoritelerce komik karşılandı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi