Tek bir tıklama ile tüm sekmeleri gizleme!

Tek bir tıklama ile tüm sekmeleri gizleme!
Bugüne kadar kullanmış olduğunuz Chrome veya Firefox'da tüm sekmeleri tek bir tıklama ile gizlemeyi düşündünüz mü?

Bugüne kadar kullanmış olduğunuz Chrome veya Firefox'da tüm sekmeleri tek bir tıklama ile gizlemeyi düşündünüz mü?

İnternet üzerinde iken gezindiğiniz sayfaların başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız istediğiniz zaman gizleyebilir ve istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Bu işlemi Chrome kullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.


İlk önce yapmanız gereken Chrome Web Store'den PanicButton uzantısını indirmek ve yüklemek. Uzantıya, https://chrome.google.com/webstore/search/panic%20button linkinden ulaşabilirsiniz.

Tüm sekmeleri gizlemek için Chrome tarayıcınızın sağ üst tarafında yeni eklenmiş olan ünlem işareti şeklindeki kırmızı simgeye tıklayın. Sekmeleri geri getirmek için rengi yeşile dönecek olan aynı simgeye yeniden tıklamanız gerekecek.

İsterseniz sekmeleri gizlerken şifrede koyarak gizli sekmelerin daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz. Kırmızı ünlem şeklindeki uzantıya sağ tıklarsanız yukarıdaki menüyü göreceksiniz. Seçenekleri seçerseniz aşağıdaki görüntü gelecek.

Yukarıdaki pencereden şifre koruması "Evet" şeçeneğini seçmeniz halinde aşağıya şifreye girmeniz için bir şifre bölümü gelecek ve oluşturacağınız şifre ile sekmelerinizin daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlemlerin aynısını Firefox kullanıcı olsanızda yapabilirsiniz. Firefox Add-On deposundan PanicButton uzantısını indirin ve yükleyin. Tüm işlemler Chrome'da yapılanların aynısı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi