Tek amaçlı siteler

Tek amaçlı siteler
Her şey için değil tek bir amaç için kurulmuş siteler.

Bazı siteler sadece tek bir amaç taşır. Çok basit şeyler için yapılmışlardır ancak gektikleri yerde gerçekten kullanışlı olabiliyorlar. Bu konuda bir kaç siteyi tanıtacağım;

 isup.me/ her zaman girdiğiniz bir siteye an gelir defalarca denemenize rağmen giremezsiniz. Böyle anlarda acaba sorun sizin bağlantınızda mı yoksa sitede bir sıkıntı mı var sorusuna cevap vereblen bir site. Girmeye çalıştığınız sitenin adresini sayfadaki kutucuğa yazıyorsunuz ve size sitenin durumu hakkında bilgi veriyor.

e.ggtimer.com/ basit bir alarm. Siteye girip ne kadar zaman sonra alarm çalmasını istiyorsanız yazıyorsunuz. Sayaç sıfırlandığında alarm sizi uyarıyor.

whatismyip.org/ Siteye girdiğiniz anda size IP adresinizi bildiriyor.

justflipacoin.com/ kararsızsanız ve yazı tura atmak için bozuk paranız yoksa, bu siteye girin o sizin yerinize yazı tura atıyor.

Gayet basit ihtiyaçlara cevap veriyor bu siteler. Whatismyip.com Alexa sıralamsında 2300'cü sırlarda, fikrin gerçekten çok karmaşık olması gerekmiyor başarı için. Gayet basit ama kullanışlı fikirler de başarılı olabiliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi