Team Viewer ile uzaktan bağlantı çok kolay

Team Viewer ile uzaktan bağlantı çok kolay
TeamViewer internet üzerinden başka bilgisayarlara kolayca bağlanmanızı sağlar... Güvenlik duvarlarına v.s. takılmaz...

Bilgisayar ve internet konusunda sizden sürekli yardım isteniyorsa, ve sürekli arkadaşlarınızın ya da sevdiklerinizin evine gitmek zorunda kalıyorsanız Team Viewer bu sıkıntınızı çözüyor. Teamviewer programı ile başka bilgisayarlara uzaktan kolayca  bağlanabilir, kendi bilgisayarınızı kullanır gibi kullanabilir, güvenli ve hızlı dosya aktarımı da yapabilirsiniz. Programın çalışabilmesi için programın hem kendi bilgisayarımıza hemde bağlanılacak bilgisayarlara kurulmuş olması gerekir. 

Kurulum oldukça basittir. Diğer programlar gibi kurulurken herşeyi kabul edin, burada tek önemli nokta şifre kısmıdır. Bu şifre unutmayacağımız birşey olmalıdır. Çünkü yardım istediğimizde diğer kişilerin bağlanabilmesi için bu şifreyi onlara vermemiz gerekir.  

Teamviewer ile sadece istenildiği zaman bağlantı sağlanır. (Windows ile açılışta başlat seçeneğini aktif yapmazsanız tabiki) Programın diğer bilgisayara bağlanabilmesi için her ikisinde de çalışıyor olması gerekir. Sadece bu da bağlanmak için yeterli değildir. Bağlanılacak bilgisayarın id numarasını ve şifresini de bilmeniz gerekir. Aslında bu tarz çok program var ancak TeamViewer her açıdan çok basit ve neredeyse hiçbir güvenlik duvarına v.s. takılmıyor ve (Nadir de olsa takılırsa 5938 nolu portu açmanız yeterli olacaktır) internet üzerinden kolayca erişim sağlıyor. (80 nolu port HTTP) İşi biraz daha ileri götürürsek TeamViewer internet sitesi üzerinden oluşturacağınız hesap ile arkadaşlarınızın PC lerini sırayla hesabınıza ekleyebilir ve her defasında id ve şifre yazma derdinden de kurtulursunuz. Hatta iphone ya da android cihazı kullanıcısıysanız aynı hesap üzerinden kolayca akıllı telefonunuzla bile bilgisayarlara bağlantı kurabilirsiniz. Şirketler ve çoklu kullanıcılar için profesyonel kullanım da sunan TeamViewer'ı ücretsiz olarak kullanmak için tıklayınız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi