Tarihte oyunun başlangıcından

Tarihte oyunun başlangıcından

Son zamanlarda klasik oyunlara olan talep patlamasından bahsediyoruz. Bu oyunlara ücretsiz olarak Breakout'u da rahatçe ekleyebiliriz. Oyun belkide ilk bilgisayar oyunlarının çıktığı tarihe dayanıyor. Ben oyunun sihay beyaz ekranda 386 bilgisayarımda klavyede bir o yana bir bu yana oynadığımı çok net hatırlıyorum.

Oyunun amacı basit nereye çarparsa oradan seken top ile tukarıda bulunan tuğlaları çarparak bitirmeye çalışıyorsunuz. Bazı tuğlalar size ödül veya ceza bırakabilir. Bunlarla ölebilir yada oyunu daha çabuk bitirebilirsiniz.

Oyunu indirirken kafamda direk oluşan şey telefondaki civa ile eğerek mi oynayacağım oldu. Fakat neyseki bu şekilde değil de parmak kontrolü yaparak oyunu rahatça oynayabiliyoruz. Oyunun bir avantajıda yanda bulunan çubuktan topun hızını arttırıp azaltabilirsiniz. Bu özellik gerçekten süper top yukarıda bir yerde sıkıştıysa beklemek zorunda değilsiniz. veya bir den ilginiz dağıldı topu yavaşlatarak 10 saniye ara oyuna zar verebiliyorsunuz. Oyunu Atari firmasının yaptığını söylemekten de mutluluk duyarım.

Artık mazileremi dalarsınız yoksa hırs mı yaparsınız bilmiyorum ama oyunun sizi saracağı kesin.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi