TAK dizüstü, ÇIKAR tablet olsun!

TAK dizüstü, ÇIKAR tablet olsun!
İlk olarak bu yılın başında Las Vegas’ta düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji şovu olarak adlandırılan CES’te (Consumer Electronic Show) tanıtılan ThinkPad Helix, Türkiye’de satışa sunuldu.

Dünyanın en büyük PC üreticilerinden Lenovo’nun Windows 8 işletim sistemli en yeni ürünlerinden Helix, kurumsal cihazlar segmentindeki tüm ezberleri bozarak, ofislerde yeni bir çağ başlatıyor. Aynı anda hem şık bir ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar hem de mobil yaşama eşlik eden tablet olarak kullanılabilen ThinkPad Helix, teknolojiden beklentisi yüksek kullanıcıların vazgeçilmez cihazı olacak.

 

TABLET OLDUĞUNDA HAFİFLİYOR

Dünyanın 1 numaralı PC üreticisi Lenovo’nun üstün teknolojisi ve sağlamlılığıyla ön plana çıkan kurumsal ThinkPad ailesinin en yeni üyesi ThinkPad Helix, ultrabook performansını tabletin mobilitesiyle birleştiriyor. 10 saate varan pil ömrünün ve sağlam Windows 8 ara yüzünün yanı sıra, Helix çalışmanıza, dosya paylaşmanıza veya internette gezmenize yardımcı olacak dört farklı kullanım seçeneği de sunuyor.

 

Nasıl mı? Ultrabook cihazlarının tüm özelliklerine sahip olan ThinkPad Helix’in 11.6 inç’lik tableti çıkarılarak, güçlü bir Windows 8 tablet bilgisayara dönüşebiliyor. Bu sayede vPro destekli ince, tam fonksiyonel 3. nesil Intel® Core™ işlemcili tablet bilgisayar haline gelen Helix, bu kullanım şekliyle sadece 835 gram ağırlığında.

 

Diğer dönüştürülebilir cihazlardan farklı olarak bu yenilikçi “sök ve çevir” ekranı 180 derece döndürerek, Helix’i mini bir sinema ekranına ya da sunum merkezine dönüştürmek de mümkün. Bu noktada kullanıcılar, ekranı aşağıya doğru katlayarak, tablet kullanımına geri dönebiliyor.

 

NFC DESTEĞİ SUNUYOR

ThinkPad Helix’i vazgeçilmez kılan özellikleri bununla sınırlı değil. Cihazın yeni cam “ClickPad” klavyesi, 10 noktadan çoklu dokunma desteği sunarken, dijital kalem sayesinde kullanımı kolaylaşıyor. Helix’in güçlü performans özellikleri içerisinde ayrıca, 3. nesil Intel® Core™ işlemci, Windows 8 işletim sistemi, 8GB’a kadar çıkarılabilen, DDR3 1600 MHz bellekler ve 256GB'a kadar çıkarılabilen SSD depolama aygıtları bulunuyor.

 

ThinkPad Helix’te ayrıca, piyasada hakimiyetini kurmaya başlayan ve cihazların sadece birbirine dokundurularak eşleştirilmesini sağlayan Near Field Communications (Yakın Alan İletişimi - NFC) desteği de bulunduğunu ekleyelim. Böylece ister tablet ister dizüstü modunda olsun, çalışırken verileri cihazla hızlı ve kolayca paylaşmak mümkün. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi