Tablet: Windows Phone mu Windows 8 mi?

Tablet: Windows Phone mu Windows 8 mi?
iPad gibi çalışan bir Windows 8 li bir tablet PC kim istemez ki?

Apple iPad i çıkardığında herkesin kafasındaki muhtemel düşünce iPhone un büyük hali olarak belirmiştir. Kimi insanlar içinse bu hala aynıdır. Fakat şunun unutmamak gerekir ki iPad şu anda iPhone un büyük hali olarak görülmek yerine artık nerdeyse bir çok insan için bir PC ihtiyacını ortadan kaldırmıştır.

Microsoft tablet piyasasındaki karşısındaki zorlukları tahmin etmiş olacak ki, elindeki en büyük güç olanWindows işletim sistemi için uygulama geliştiren geliştiricilerin uygulama sayısını ve etkinliğini kullanmak için için tabletler için Windows 8 işletim sistemini düşünmekte.

Burda herkes şunu mutlaka sorabilir; neden Windows Phone 7 gibi bir platformun yerin Windows 8 işletim sistemi tercih edilsin ki? Cevabı o kadar da karmaşık değil, nedeni küçük bir örnekle açıklarsak; şu anda kullandığınız tüm Windows uygulamalarının, Windows 7 ile düzgün çalışanların, (bir PC kullanıcısı için) Windows 8 tabanlı bir tablette de sorunsuz ve daha hızlı çalıştığını düşünün? Bu gerçekten de bir PC kullanıcısı için mükemmel olmaz mı? Özellikle Windows 8 in ARM tabanlı işlemcileri (şu anda akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde kullanılan işlemcilerdir) destekleyeceğini açıklamasından sonra.

Apple, Google ve Microsoft. Tablet piyasasında son yılların en çekişmeli zamanlarına sahit olacağız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi