Tablet seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Tablet seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Günümüzde çoğu kişinin kafasında hangi tablet pc ihtiyaçlarıma daha uygun sorusu soruluyor. Bu iç soru sesine biz 5 maddelik çözüm hazırladık.

1.   Öncelikle istediğiniz ekran boyutuna karar verin. Büyük her zaman iyidir düşüncesi tablet pc'lerde pek doğru sayılmaz tablet pc monitörleri küçültmek amaçlıdır.

2.   Ne tür bir performans ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Çoğu kullanıcı basit işlemler için gereksiz pahalı ürün alabiliyor. Neden sadece yazı yazacaksanız pahalı bir model alasınız ki?

3.   Ne tür portlara ihtiyacınız olacak belirleyin. Hatta bazı portların sayısı da (HDMI gibi) önemlidir. Standart portlar USB, HDMI, SD okuyucu, Pc kart yuvaları, kulaklık ve mikrofon girişleri.

4.   Boyut ve performans tablet PC de her şey değildir. Uzun süreli kullanacağınız tablet Pc’nizin her elinize aldığınızda sıkılmayacağınız bir tasarımı olmalı. Teknolojik görünüm mü yoksa sade mi. Siyah mı renkli mi önemli bir konudur. Görünümünden erken sıkılacağınız bir tablet almayın.

5.   Sabit disk olarak SSD sürücümü yoksa Mekanik sabit disk mi istiyorsunuz karar verin. SSD daha hızlı ve daha geç ısınır. Mekanik sabit disk ise büyük ve ucuzdur.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi