Surface Pro yok satıyor; ama!

Surface Pro yok satıyor; ama!
Surface Pro yok satılıyor ama üretimi az yapılıyor.

Microsoft'un yeni tableti olan Surface Pro genel olarak güzel eleştiriler almıştı.Kullanıcıların şikayet ettiği nokta ise işletim sistemi ve yüklü uygulamalara ayrılan yeri çıkartınca geriye kullanılacak pek bir hafızanın kalmamasıydı. Cihazın 64 GB SSD sürücülü sürümünde kullanıcıya sadece 23 GB kullanım alanı kalıyordu. Bu nedenle pek çok  kullanıcı cihazın 128 GB sürümünü beklemeye başladı. Ama Microsoft cihazın gördüğü ilgiyi yanlış değerlendirince müşteriler evlerine eli boş dönmek zorunda kaldılar.

 

Bu haftasonu Amerika'da piyasaya sürülen üründen dükkanlara  iki-üç tane bazılarına ise bir tane gönderilince yeni modeli sabırsızlıkla bekleyen müşteriler hayal kırıklığına uğradı. Anlaşıldığı üzere firmanın pazarlama bölümü ilgiyi yanlış algılamış. Şirket şuanda büyük bir hızla 128 GB'lık Surface Pro üretmeye çalışıyor. Yapılan son açıklamaya göre cumartesi günü ürün tekrar stoklara verilecek. 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi