Sudoku cep

Sudoku cep

Bulmaca türlerinden herhalde akıllı telefonunuza en uygun tür Sudoku dur. Sudoku "sayılar tek olmalı" cümlesinin japoncasının kısaltmasından gelir. Oyun hakkında detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

Oyunda 9x9 luk bir tablo üzerinde boş olan kutulara rakamlar yazarak tüm kutuları doldurmayı amaçlarsınız. Dikkat etmeniz gereken 3 basit kural var. hersatırda o rakam tek olmalı, her sutunda o rakam tek olmalı ve son olarak 9x9 u oluşturan 9 tane 3x3 lük kutulardaki rakamlar tek olmalı. Bahsettiğim temel sudokudur ve siz bu temel kurallar ile değiştirilmiş sudokularıda oynayabilirsiniz.

Sudokunun bir çok uygulamasını bulabilirsiniz fakat en dikkat çekeni (belkide ücretli oluşundan daha başarılı duruyor) sudoku isimli uygulama Optime software'nin yaptığı uygulamanın ücretsiz kısmında sırasıyla sudokuları çözerek ilerliyorsunuz. Tabii ki her oyunda olduğu gibi oyun başlangıcında size verilen rakam sayısı azalıyor ve oyun zorlaşıyor. Basit ama önemli detayların kaçmadığı oyunun grafikleride oyun için yeterli düzeyde. En çok hoşuma giden kısmı bazı yerlere buraya ya şu rakam ya da bu rakam gelmeli dediğiniz durumlarda oraya not almaya izin veriyor olması. Uygulamanın bir yerinden sonra yeni sudokuları açtırmak ne yazık ki ücrete tabii oluyor. 2006 yılından beri dünya şampiyonası olan ve ciddi hastaları olan bu uygulama bulmaca sevenleri için vazgeçilmezdir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi