Su geçirmez cep Türkiye'de!

Su geçirmez cep Türkiye'de!
Büyük merakla beklenen su geçirmez cep telefonu Sony Xperia Z Türkiye'de tanıtıldı.

Sony, Xperia Z'yi İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında tanıttı. Oldukça iddialı bir duruşla tanıtılan Xperia Z, etkinlik esnasında tüm yeteneklerini gösterdi. 

 

Xperia Lounge olarak kurgulanan evde gerçekleştirilen etkinlikte medya mensupları, Xperia Z’nin benzersiz özelliklerini bizzat deneyimleme fırsatı buldu. En ilgi çeken deneyim ise jakuzide su altındaki Xperia Z ile Full HD film izleme keyfi oldu. Xperia Z suya sokularak su geçirmezliği test edildi. Telefonun maksimum 1 metre derinliğe sahip durgun suda 30 dakika zarar görmeden durabildiği belirtildi. 

 

Siyah, beyaz ve mor renk seçenekleriyle tüketicilerle buluşacak olan Xperia Z, sahip olduğu teknolojik özellikler ve özel tasarımıyla bir “süper telefon” olduğunu kanıtlıyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olan Xperia Z, Qualcomm’un 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi, 13 megapiksel yeni nesil kamerası ve 4G LTE özellikleri ile kullanıcılarına yepyeni bir deneyim yaşatıyor.

 

Sony, köklü bir geçmişe sahip TV uzmanlığını süper parlaklık ve netliğe sahip sürükleyici görüntü deneyimi ile Xperia Z’ye taşıyor. Xperia Z, olağanüstü keskinlikte görüntü kalitesi sağlayan teknolojisi Reality Display gücünü Mobile BRAVIA Engine 2’den alıyor.

 

Xperia Z ayrıca, Sony’nin dijital kameralarında bulunan ve akıllı telefonlar için uyarlanmış dünyanın ilk HDR (High Dynamic Range) video görüntü sensörü olan Exmor RS’i taşıyor. Bu teknoloji, arka ışık çok kuvvetli olduğunda dahi olağanüstü kalitede fotoğraf çekilmesine imkân veriyor.

 

Bütün bu teknolojik özellikleri, pil tüketen uygulamaları otomatik kapatan, ekran açıldığında ise yeniden başlatan Battery STAMINA Mode ile birleştiren Xperia Z, pilin bekleme süresini 4 katına çıkarıyor.

 

7,9 mm'lik kalınlık ve OmniBalance adı verilen tasarımı ile fark yaratmak isteyen Xperia Z, toz ve su geçirmez özel tabakası sayesinde yepyeni bir deneyim sunuyor.

 

Sony Xperia Z'nin yurt dışı satış fiyatı 650 Euro olarak açıklandı. Ülkemizde ise bazı online satış noktaları Xperia Z'yi 1999TL'den ön siparişe sunmuş durumda.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi