Steve Jobs olmadan Apple büyük risk içinde!

Steve Jobs olmadan Apple büyük risk içinde!
Apple, Steve Jobs'un büyük mirasını idare etmeye hazır mı?

Steve Jobs'un aramızdan ayrılması hemen hemen herkesi etkiledi. Dehası ve müşterilerinin ne istediğini gören inanılmaz yeteneği bugün Apple'ın en büyük eksikliği. Steve Jobs'un olmaması Apple'ın bundan sonra müşterileri için istenileni verebilecek mi sorularını getiriyor akıllara. Steve Jobs olmadan Apple hakkında birçok spekülasyonlar ortaya atıldı, hatta iş dünyasının önde gelenleri Apple'ın büyük risk altında olduğunu düşünüyor.
Apple, seçkin ürünler üretmeye devam etmek için kadrosuna bugünlerde yetenekli insanları dahil ediyor. Hatta geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberde yönetim kuruluna Disney CEO'su Bob Iger'ı dahil ettiğini duyurmuştuk. Apple'ın yeni CEO'u Tim Cook ve Apple'a yeni katılan isimler istenilenleri karşılayabilecek mi? Geçmiş zamanlarda Steve Jobs hakkında yapılan yorumlar ise Apple'ın mevcut yönetimi ile geleceğinin baya riskli olduğunu gösteriyor. Steve Jobs hakkında "İhtiyacımız olduğunu bilmediğimiz cihazlar üretiyor ve sonra onlarsız yaşayamaz hale geliyoruz" şeklinde yapılan yorum Steve Jobs'un diğer insanlardan çok farklı düşündüğünün apaçık göstergesi. Apple'ın üstün tasarım ekibi ve tüm büyük mühendisleri bir araya geldiğinde bile bir Steve Jobs oluşturamayacağı da ayrı bir tartışma konusu. Teknoloji sokağı ile sanat sokağını çok iyi kesiştiren Steve Jobs, Apple ürünlerine çekici bir güzellik ve mükemmel donanım özelliği katarak inanılmaz satışlara imza atmayı başarmıştı. Bakalım Apple'ın yeni yönetimi bunu devam ettirebilecek mi?      

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi