Steam'e yeni bir platform!

Steam'e yeni bir platform!
Valve, yeni bir platform ile Steam'i taşımaya hazırlanıyor.

Valve, yeni bir platform ile Steam'i taşımaya hazırlanıyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan dünyanın en büyük dijital dağıtım platformu olan steam artık Linux'te. Yakın zamanda çıkan Apple ile işbirliği yapacağı haberlerine açıklık getirmeyip sessizliğini koruyan Valve, Mac, PC ve bir nevi PlayStation 3'ün ardından Linux'e de taşıma kararı aldı. Portal 2 oyununda cross platform oyun deneyimine izin vermediği için PS 3'ü de kısmen platform olarak görebiliriz. Left 4 Dead 2'nin linux platformunda geçtiğimiz gün çalışan fotoğrafını gönderen Phoronix bugün ise bir video paylaştı. Ubuntu 11.0 üzerinde çalıştığını görebildiğimiz videoda nasıl çalıştığına dair fikir sahibi olabiliyoruz. Steam'ın Linux üzerinde tam olarak ne zaman çalışacağı bilgileri geldikçe sizlerle paylaşacağız. Şimdilik videodan sadece fikir sahibi olmakla yetiniyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi