Söz sırası Google'da!

Söz sırası Google'da!
Kendi haritalarını kullanmaya başlayan ama işi eline yüzüne bulaştıran Apple'a bir taş da Google'dan.

Apple, iOS 6 ile birlikte Google'ı bir kenara iterek, kendi harita hizmetini kullanıcılara sundu. Google Maps yerine hizmete sunulan Apple Maps, ne yazı ki verdiği garip sonuçlar ve hatalarıyla pek çok kullanıcı tarafından beğenilmedi. Apple'ın rakipleri ise, kendi kampanyalarını yaparak dalga geçmekten geri kalmadılar.

 

 

Şimdiye kadar konuşmayan tek şirket, Apple'ın terk ettiği Google oldu. Ancak Google'ın ünlü yöneticisi Eric Schmidt, sonunda sessizliği bozdu.

 

 

"Apple en başından bizi terk edip kendi haritalarına geçmeyecekti" diyen Schmidt, sözlerine şöyle devam etti: "Bu saatten sonra gidip onlara fikirlerini değiştirmelerini, Google Maps'e dönmelerini söyleyecek halimiz yok. Ancak Apple ile yıllardır birlikte çalışıyorduk ve yarın gelip Google Maps'i geri isterlerse, bundan mutluluk duyarız."

 

 

Tabii ki Apple'ın geri adım atıp Google Maps'e dönmesini kimse beklemiyor. Bunu Schmidt'in de beklediğini sanmıyoruz. Ama sözleri ile Apple'a sağlam bir gönderme yaptığı kesin.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi