Sosyal medyada yasak!

Sosyal medyada yasak!
Bazı internet sitelerinde çıkan "Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın Twitter ve Facebook'u sansürleyeceği" haberi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Güneydoğu’da peş peşe gelen saldırıların ardından yaşanan etnik ve dini eksenli gerginliklerin Twitter ve Facebook gibi ortamlardan yayılması dolayısıyla bakanlığın anlık veya saatlik sansür uygulayabileceği öne sürüldü.

 

Ancak Bakan Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı son açıklamada sosyal ağlar üzerinde böyle bir çalışmalarının olmadığını kaydederken, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Böyle bir çalışma yok, zaten olan bir anda oluyor" dedi.

 

İddiaları yalanlayan Yıldırım sorulara da esprili bir dille yanıt vererek, "Zaten anlık durdurma olamaz sosyal medyada ne oluyorsa bir anda oluyor" dedi.

 

Ancak bakanın bu açıklaması bile sosyal medyadaki heyecanın dinmesine yetmedi. Twitter kullanıcılarından biri, eleştirisini şu sözlerle belirtti: "Twitter'ı bu işe B'ulaştırma Bakanlığı"

 

Sansür endişesiyle yüzlerce twit atan kullanıcılar, bu sayede "Ulaştırma Bakanlığı"nı da TT'ye sokmayı başardı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi