Sosyal medyada ne kadar vakit harcıyoruz?

Sosyal medyada ne kadar vakit harcıyoruz?
Türkiye'de kullanıcı başına sosyal ağlarda geçirilen aylık süre 8.6 saat

Araştırma şirketi ComScore'un raporuna göre Türkiye, sosyal ağlarda en çok vakit geçiren 5. ülke oldu. 

 

Kuruluşun açıkladığı Kasım 2012 istatistiklerine göre Türkiye'de kullanıcı başına sosyal ağlarda geçirilen aylık süre 8.6 saat olarak tespit edildi. Bu süreyle Türkiye dünyada 5'inciliği elde derken, araştırmada birinci sırayı aylık 9.8 saat ile Arjantin ve ikinciliği ise 9.7 saat ile Brezilya aldı.

 

Dünya ortalaması 5.2 saat olan sosyal ağlara aylık ayrılan sürenin, Güney Amerika kıtasında 8.1 saate kadar çıktığı gözlendi. İlk 10'daki ülkelerin 5'i Güney Amerika kıtasıdan çıktı. Aralık ayı itibarıyla 980 milyonu aşkın kullanıcısı olan Facebook'ta Türkiye 32 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla 7. ülke konumunda bulunuyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi