Sosyal medya binlerce köpeği kurtardı.

Sosyal medya binlerce köpeği kurtardı.
Binlerce evsiz köpeği kurtaran sosyal medya olayı.

Sosyal medyanın yaygınlığı su götürmez bir gerçek, ancak gerçekten bu yaygınlığı onu güçlü yapıyor mu? Bu soruya cevabı Best Friend Animal Society veriyor; Evet.

Best Fried'in yaptığı "Invisible Dog" kampanyası bunun en büyük örneği. Neden "invisible" yani görünmez; "aslında her gün gördüğümüz ama fark etmediğimiz canlılar onlar, sokaklarda ya da şehir barınaklarındalar ve görüntüsü itibariyle insanların evcil olarak besleyeceği cinsten köpekler değil onlar" diye ekliyor cemiyet sözcüsü.

Yapılan kampanya tam bir pazarlama aslında, Twitter'da kampanya ilgili yazılar, etkinlik duyuruları; Facebook'ta barınaktan köpek alan insanların fotoğrafları ve videoları sayesinde bu köpekleri bir yuvaya kavuşturmaya çalışmaktadırlar. Şu ana kadar kaç kişiye ulaşmışlardır sizce? Tam 1758 kişi bu kampanya çerçevesinde barınaktan köpek almıştır.

Sadece bununlada kalmıyor mahallenizde ya da yakınlarınızdaki bir hayvanın yardıma ihtiyacı varsa yine sosyal medya aracılığı ile onun fotoğraflarını paylaşarak hem Best Friend'e hemde onun kullanıcılarına haber verebiliyorsunuz. Belki de sizin sayenizde o köpek bir ev sahibi oluyor. Bundan sonraki adımları FourSquare platformunda bir etkinlik oluşturmak olan Best Friend 2012 yılında da binlerce köpeği kurtarmayı hedefliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi