Sony'den iki yeni Xperia!

Sony'den iki yeni Xperia!
Sony Xperia SP ve L, resmi olarak tanıttı!

Geçtiğimiz günlerde internete sızan orta seviye Xperia SP ve Xperia L'nin resmi tanıtımı, Sony tarafından gerçekleştirildi.

 

Sony'nin Xperia Z'yi çok iri bulanlara yönelik yeni cebi, 4.6 inç'lik bir ekrana, 720p ile biraz daha düşük bir çözünürlüğe sahip. Cihazın iş gücünü ise 1.7GHz Qualcomm MSM 8960 işlemci gerçekleştiriyor. Xperia Z'nin tasarımını oldukça andıran SP, bir kamera düğmesine, Z'deki gibi metalik bir açma kapama düğmesine ve NFC desteğine sahip.

 

Z'nin diğer özellikleri arasında 8 megapiksellik bir kamera, pil ömrünü uzatan Stamina modu bulunuyor. Cihaz, 2013'ün ikinci çeyreğinde beyaz, kırmızı ve siyah renk seçenekleriyle tüm dünyada satışa sunulacak. Fiyat bilgisi ise şimdilik mevcut değil.

 

Xperia L ise 4.3 inç'lik FWVGA çözünürlüklü bir ekranla geliyor. Çift çekirdekli cep, NFC teknolojisine, 8MP kameraya sahip. Xperia L, beyaz, siyah ve kırmızı renklerde 2013'ün ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi