Sony'den bir yenilik, hem kişisel bilgisaray hem tablet!

Sony'den bir yenilik, hem kişisel bilgisaray hem tablet!
Sony’nin kızaklı hibrit Ultrabook modeli VAIOTM Duo 11 tanıtıldı.

Surf Slider tasarımına sahip tam donanımlı Sony VAIOTM Duo 11, özellikle seyahatlerinizde vazgeçemeyeceğiniz tablet çalışma moduna geçiriyor. Yaklaşık 1,3 kg ağırlık ve 17,85 mm kalınlığı ile son derece ince ve hafif olan model, 11,6 inç geniş görüş açılı Full HD dokunmatik ekrana sahip. Ekran kalemi ile el yazısı deneyimini oldukça rahat ve doğru hale getiriyor. Sadece Sony’nin sunabileceği işçilik kalitesine sahip bu model Japonya’da üretildi.

 

Güçlü VAIOTM Duo 11 kişisel bilgisayar, premium Surf Slider™ tasarımı ile nereye giderseniz gidin, ne yaparsanız yapın, en iyi bilgisayar kullanım deneyimini sunmak için klavye ile tablet modları arasında yumuşak geçiş sağlıyor.

 

Seyahatteyken internete göz atmak veya şarkı ve videolarınızın tadını çıkarmak için VAIOTM Duo 11, tablet modunda kullanılabiliyor. Ofiste, klavyeyi kaydırarak çekip, gücünü en son nesil Intel® Core™ işlemcilerden alan, tam donanımlı bir kişisel bilgisayar ile verimliliği en üst düzeye çıkarma imkanı sunuyor.

 

VAIOTM Duo 11, dokunma ve el yazısını Windows 8 deneyiminizin tam merkezine yerleştiriyor. Hassas, dokunmaya duyarlı, süper parlak Full HD OptiContrast™ Panel üzerinde yazmayı, çizmeyi, medya ve uygulamalar ile etkileşime girmeyi olanaklı hale getiriyor. Basınca duyarlı eşsiz ekran kalemi, elle yazı yazarken kendinizi ifade etmekten aldığınız büyük hazzı doğrudan dokunmatik ekran üzerinde veriyor. Sunumunuzu yaparken üzerinde notlar almayı, şekiller çizmeyi veya kilit noktaları daire içine almayı sağlıyor. Hatta akıllı metin tanıma, kolay arşivleme ve aramalar için el yazması notlarınızı hızla metne dönüştürmenize imkan veriyor.

 

Değiştirilebilir kalem ucu seçenekleri sayesinde sert veya daha yumuşak yazım hissi arasında bir seçim yapma olanağı sunuyor. Seçili uygulamalar ile VAIOTM Duo 11 ne zaman yazı yazdığınızı fark edip avuç içinizin dokunmatik ekran üzerinde yarattığı basıncı akıllıca hesaba katıyor.

 

VAIOTM Duo 11’in süper parlak 11,6 inç Full HD OptiContrast™ Panel’i üzerinde fotoğraf ve videolarınızı paylaşmak tam bir keyif. Aileniz ve dostlarınız, parlak gün ışığı altında bile detaylarla dolu, yüksek kontrastlı görsellerin tadını geniş izleme açısı ile çıkaracak.

 

Quick Boot saniyeler içinde düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya hazır hale geliyor. Molaya ihtiyacınız olduğunda ise VAIOTM Duo 11, enerji tasarruflu derin Uyku moduna girerek belgelerinizi koruyor. RapidWake + Eco, kişisel bilgisayarınızı anında uyandırarak her şeyi tam da bıraktığınız gibi önünüze getiriyor. Opsiyonel yassı pil, pil ömrünü uzatmasının yanı sıra kullanışlı bir dijitalleştirici ekran kalemi bölmesini barındırıyor.

 

İnce boyutlarına rağmen, aralarında Bluetooth® Smart Ready, USB 3.0, HDMI, Ethernet ve VGA video çıkışının da bulunduğu eksiksiz bağlantı noktası ve ara yüz yelpazesi ile tamamlanan VAIOTM Duo 11 her şeye hazır. Bir projektör veya ikincil ekran bağlamak için ekstra teçhizat veya adaptörlere ihtiyacınız yok. Her şey VAIOTM Duo 11’in içinde bulunuyor.

 

VAIOTM Duo 11, sunduğu eşsiz dokunuş deneyimin nimetlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak cömert bir uygulama yelpazesi de sunuyor.

 

Active Clip™ hiçbir özel görüntü düzenleme becerisine sahip olmasanız bile fotoğraf ve grafikleri kırpmayı kolaylaştırıyor. Tek yapmanız gereken, ekran kaleminiz ile seçtiğiniz resmin kenarlarını kabaca çizmek. Active Clip™ Sony tarafından geliştirilen ve kenarları otomatik olarak tespit edip arka planı kesip atıyor. Kenarları tamamen temizlenen görseli, belge veya sunumlara rahatlıkla yerleştirme imkanı sunuyor.

 

‘Note Anytime for VAIO’, tıpkı gerçek bir defter kullanmak gibi, istediğiniz zaman kendi el yazınız ile notlar almanıza izin veriyor.

 

Aynı zamanda, sunumlarınıza fazladan etki ve etkileşim katan bir PowerPoint eklentisi de bulunuyor. Ekran kalemini kullanılarak, bir yandan konuşurken bir yandan da önemli noktaların altını çizilebiliyor ve dinleyicilerin geribildirimi kaydedilebiliyor.

 

VAIOTM Duo 11 aynı zamanda ağa bağlı zengin eğlence deneyimleri de sunuyor. Sony’nin One-touch* fonksiyonu ile NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğine sahip Sony cihazları arasında kolaylıkla ve anında müzik ve fotoğrafların tadı çıkarılabiliyor. Tek yapmanız gereken, cihazlardan birini diğerine dokundurarak, hiçbir Bluetooth veya Wi-Fi kurulumu yapmanıza gerek kalmadan kablosuz bağlantı kurmak. Örneğin, One-touch fonksiyonlu Bluetooth® kulaklık veya hoparlörler üzerinden VAIO’nuzda bulunan şarkıları dinlemeye devam etmek gayet kolay.

 

Aynı zamanda, kullanıcılar, Sony Entertainment Network’ün belirli ülkelerde geçerli olan Music Unlimited hizmeti üzerinden dilediğiniz zaman milyonlarca şarkı ve konulu radyo istasyonuna da tam erişime sahip olabiliyor. 

 

Sony’nin sunduğu ve ücretsiz olarak indirilebilen üç yeni uygulama ile eğlence deneyimi daha da genişletilebiliyor.

 

‘Music’ uygulaması, xLoud ve ClearPhase sayesinde müzik koleksiyonunuzun tadını mükemmel bir kalite ile çıkarmanıza imkan veriyor.

 

‘Album’ uygulaması fotoğraf ve videoları görüntülemeyi, sıralamayı veya paylaşmayı eğlenceli ve sezgisel hale getiriyor.

 

Her iki uygulama da DLNA uyumlu büyük ekran televizyon ve ses sistemleri üzerinde keyfine varmak için kişisel fotoğrafları, videoları ve müzik içeriğini  ‘fırlat ve at’ teknolojisi ile göstermenize olanak sağlıyor.

 

Sony’nin sunduğu özgün ve indirilebilen bir uygulama olan ‘Socialife’, sosyal ve bilgi dünyanızı sizin için organize ediyor. Dostlarınızın mesaj ve postlarının yanı sıra tüm SNS ve haber akışlarınızı tek bir şık kullanıcı ara yüzü üzerinden görüntüleme, sıralama ve yönetme olanağı sunuyor. İlgi çekici makaleler meşgul olunmadığı bir zamanda okunmak üzere işaretlenebiliyor. Socialife, dostlarınızın okuduğu yazıları baz alarak sizi diğer popüler konu başlıklarına da yönlendiriyor, hatta hoşunuza gidebilecek ilgili içerikleri bile size öneriyor.

 

Opsiyonel aksesuarlar arasında, seyahat sırasında VAIOTM Duo 11’i koruyan bir ekran koruyucu kılıf ve taşıma çantası da bulunuyor.

 

Yeni VAIOTM Duo 11 hibrit Ultrabook kişisel bilgisayar, Ekim 2012’nin sonundan itibaren raflardaki yerini alacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi