Sony'den bir Xperia daha!

Sony'den bir Xperia daha!
Sony'den bir Xperia daha: Xperia M!

Xperia SP, Xperia L ve amiral gemisi Xperia Z'nin ardından üç kardeşin yanına yeni bir kardeş daha geldi: Sony Xperia M.

 

Sony, 2013'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya süreceği yeni telefonu Xperia M'nin fiyat bakımından uygun olacağını söylese de fiyatını şimdilik açıklamadığından ne kadar uygun olacağını bilmiyoruz.

 

Xperia M'nin özellikleri uygun fiyatına göre iyi görünüyor. 4 inç ekrana sahip yeni Xperia, 854x480 çözünürlük, 1GHz çift çekirdekli işlemci, Android 4.1 Jelly Bean ve 5 megapiksellik arka kamera (HDR modu destekli) gibi özelliklerle geliyor. Bununla birlikte cihazın depolama alanı o kadar da iç açıcı değil. 4GB'lık dahili depolama alanının sadece 2GB'ı size kalıyor; ancak depolamayı microSD ile genişletebildiğinizi hemen söyleyelim.

 

Xperia M, son Xperia'lardaki güçlü bağlantı özelliklerini de ihmal etmiyor. Wi-Fi, aGPS, Bluetooth 4.0, NFC, DLNA, microUSB slotu ve çift SIM kartlı model seçeneği, Xperia M'nin donatıları arasında. 124 x 62 x 9.3 mm'lik bir kasaya sahip cihaz 115 gram ağırlığında ve içerisinde 1.750mAh kapasiteli bir pil bulunuyor.

 

Siyah, beyaz, sarı ve mor renk seçenekleriyle satışa sunulacak Xperia M, alt seviye akıllı cepler arasında güçlü bir mücadeleci olacak gibi görünüyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi