Sony Xperia go Türkiye’de!

Sony Xperia go Türkiye’de!
Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği Xperia serisinin yeni modeli Xperia go, su geçirmez tasarımı, çizilmeyen ekranı ve üstün teknolojisiyle yepyeni bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Gelecek nesil akıllı cep telefonu anlayışını temsil eden Xperia serisinin yeni modeli Xperia go, dayanıklılık ve şıklığı bir araya getiriyor. Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği, su geçirmeyen, toza dayanıklı ve en ileri teknolojik özelliklerin bir araya geldiği Xperia go, çizilmeyen mineral ekranıyla da fark yaratıyor. Mineral ekran ıslak parmakla dokunduğunuzda bile komutları kolaylıkla algılıyor. 

 

 

Yapılan güncel araştırma sonuçlarına göre, akıllı telefon kullanıcılarının telefon satın alırken su geçirmezliği ve dayanıklılığı ön planda tuttuğu ortaya çıktı. Sony Mobile’ın Facebook sayfasında düzenlenen tüketici anketlerine katılan kullanıcıların üçte birinden fazlası akıllı telefon seçerken dayanıklılığın en önemli faktör olduğunu vurgulıyor. Ayrıca Mobile Marketing Data Labo’nun yaptığı araştırmada da akıllı telefon kullanıcılarının telefon satın alırken en önemli buldukları üç özellik arasında; telefonun ‘su geçirmezliği’ yer alıyor. Sony Mobile Communications, tüketicilerin bu beklentilerini karşılayacak yeni Xperia go’yu sundu.

 

 

Dayanıklılık ve Şıklık Bir Arada!

 

İnce ve şık tasarımının yanında dayanıklı ve su geçirmez olan Xperia go, tüketicilere Mobile BRAVIA Engine destekli Reality Display ekranı ile mükemmel netlikte görüntü sağlıyor. Uyku durumundan fotoğraf çekme durumuna bir saniyede geçmesini sağlayan 5 MP kamerası Xperia go’yu benzersiz kılıyor. Yeni Xperia go’nun üstün performansını 1 GHz'lik çift çekirdekli güçlü bir işlemci sağlıyor.

 

 

Xperia go, Android platform 2.3 (Gingerbread)’ün tüm olanaklarını beraberinde getiriyor. Kullanıcılar Xperia go’yu Ice Cream Sandwich olarak da bilinen Android 4.0 sürümüne çok kısa bir süre içinde yükseltebilecekler. 

 

 

Xperia go; siyah ve beyaz renk seçenekleriyle 999 TL’den Sony Center, Mediamarkt, Vatan Bilgisayar mağazalarında ve Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışa sunuldu.  

 

 

Xperia go’nun başlıca özellikleri:

 

• Uluslararası koruma – IP dereceleri standartlarına sahip: Akıllı telefonlar içerisinde IP67**

 derecesi ile en yüksek seviyede toz ve suya dayanıklılık. 

 

• Uyku modundan hızlı çekime, sadece bir saniyede geçebilen, 5 MP hızlı kare yakalama özellikli kamera.

 

• Islak parmak algılama özellikli çizilmez mineral cam ekran.

 

• 1 GHz çift çekirdekli işlemci ile hızlı performans

 

• Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)’e yükseltilebilir, Android 2.3 (Gingerbread) işletim sistemi

 

• Boyutlar: 111x60.3x9.8 mm / Ağırlık: 110 gram

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi