Sony ve Ericsson Ayrı Yollardan Gidecek

Sony ve Ericsson Ayrı Yollardan Gidecek
2001 yılında birleşen Sony ve Ericsson şirketleri yaptıkları açıklamada hisselerini ayıracaklarını duyurdular.

2001 yılında birleşen Sony ve Ericsson şirketleri yaptıkları açıklamada hisselerini ayıracaklarını duyurdular. Walkman ve Cyber-shot telefonlar ile oldukça başarılı olan Sony Ericsson, akıllı telefonların pazarda rekabet iklimini değiştirdiği için ayrılma kararı aldılar. Şirket 2008 yılında akıllı telefonlar için Google Android işletim sistemini benimsemiş ve Android tabanlı Xperia akıllı telefonlar pazarın yaklaşık %11'ini kapsamıştı. 

Sony CEO'su Sir Howard Stringer yaptığı açıklamda, "Biz daha hızlı ve daha yaygın olarak tüketicilere akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, tablet ve sorunsuz bir şekilde birbirleri ile bağlantılı online eğlence ürünleri sunabiliriz" diyerek tüketicilerin kendilerini takip etmelerini ifade etmiştir.

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi