Sony "TV"den yana umutlu

Sony "TV"den yana umutlu
Kötü bir yıl geçiren Sony "TV"den umutlu olduklarını belirtti.

2012 Mart'ına kadar bir kaç milyar dolar zarar açıklayan Sony, yeni "TV" platforlamlarının hazır olduğunu ve bundan umutlu olduklarını belirtti. 

Bilindiği üzere Steve  Jobs'da ölümünden önce iTV üzerinde çalışmaktaydı bu da Sony'in gelecekteki en büyük rakibi olacağı yönündeki görüşleri güçlendirmekteydi. Sony'in açıklaması yeni projemiz sayesinde iTv ortaya çıksa bile bununla rekabet edebilecek güçte olacağız yönünde oldu. Bir sürü cihazın (tablet, mobil cihaz, laptop, v.b.) yerini tutacak bir ekosistem ya da meta-platforma karşı rekabet etmek için hazır olduklarını belirtti.

Böyle bir platform için 5 yıldır hazırlanan Sony ayrıca kendi OEM bölümlerinin gücü (iphone 4S'in kamerası Sony) ve piyasadaki penetrasyonu sayesinde herkesle rekabet edebileceklerini düşünmektedirler.

Bence de Sony yenilikle ya da çığır açmakla aynı cümle içinde kullanılamayacak olsa da çok şey ifade edebilecek bir marka ve yeni platformlarıyla bakalım walkman, sony cep telefonum, vaio bilgisayarım ve evimdeki Sony TV nasıl anlaşacak... 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi