Sonunda bununda uygulaması yapıldı!

Sonunda bununda uygulaması yapıldı!
Yüzbinlerce IPhone uygulaması icinde icin belkide hayatınızı kurtaracak tek uygulama. Okumadan geçmeyin!

Michigan Universitesinden bir grup araştırmacı, cildinizde oluşabilecek değişimlere göre, potansiyel bir cilt kanseri riskini telefonunuzu kullanarak saptamaya yarayan bir uygulama geliştirdi. UMSkinCheck ismindeki uygulamanın kullanımıda çok kolay. Uygulama size, vücudunuzdaki hangi 23 farklı noktanın fotografını çekmeniz gerektiğini adım adım söylüyor. Bu fotoğraflar sonraki dönemlerde karşılaştırma yapılabilmesi için telefonunuzda saklanıyor ve potansiyel bir teşhis için temel oluşturuyor.

Michigan Universitesi baş araştırmacısı Doktor Michael Sabel cilt kanseri tedavisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, tüm vücudun fotoğraflanmasının, cilt kanseri teşhisi ve tedavisi sürecinde kullanılan bir yöntem olduğunu ancak bunun profosyonel olarak yapılması gerektiğini ve bunun masraflarının coğu zaman sigortalar tarafından karşılanmadığını söylüyor ve ekliyor; Artık herkesin evinde digital kameralar hatta akıllı telefonlar var ve insanlar artık bunu kendileri evlerindede yapabilecek.

Uygulama içinde bir risk ölçerde barındıyor. Kulllanıcılar kendi verilerini bu risk ölçere girerek potansiyel bir tehlike hakkında bilgi sahipi olabiliyorlar. uygulama tamamen ücretsiz ve verdiğimiz link ten indirilebilir. Doktorlarında herzaman dediği gibi; erken teşhis hayat kutarır...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi