SocialBakers'tan Türkiye’deki 31 milyon Facebook kullanıcı analizi [İnfografik]

SocialBakers'tan Türkiye’deki 31 milyon Facebook kullanıcı analizi [İnfografik]
SocialBakers 2012 ilk çeyrek raporuna göre Facebook’ta Türkiye’den 31 milyon kullanıcı var.

Socialbakers Türkiye’deki Facebook sayfalarının dahil edildiği ilk çeyrek raporunu açıkladı. Raporda Facebook’ta Türkiye’den 31 milyon kullanıcı bulunduğu belirtilmiş.

Rapordaki diğer metrikler ise en çok hayranı bulunan Facebook sayfaları. İlk üçte Avea, Turkcell ve Nike Football Türkiye bulunuyor. Engagament rate’lere (etkileşim oranlarına) göre ise Türkiye’nin en iyi sayfası MINI Türkiye.

Socialbakers’a eklenen yeni bir metrik ise, günlük engagement rate’ler. Buna göre Antu.com Türkiye’de en çok günlük engagement oranına sahip. Listenin ikinci sırasında NBA Türkiye, üçüncü sırasında ise Wolfteam adlı FPS oyunu bulunuyor.

En fazla hayranı olan medya kurululu sıralamasında İzlesene.com un birinciliği de dikkat çekici. 

SocialBakers_Social_Media_Report-trQQ1-2012

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi