Skype satışları patladı!

 Skype satışları patladı!
Skype, yıllık satışlarda 2 milyar dolarlık ciroya yaklaşıyor.

Microsoft Corp.'un içerisinde şirketlere mesajlaşma ve internet aramaları yapma imkanı sağlayan Lync'in de bulunduğu Skype bölümü, yıllık satışlarda 2 milyar dolara yaklaşıyor.

 

Redmond, Washington merkezli Microsoft'un Lync için yaklaşık 5 milyon kullanıcısı bulunurken, Skype bölümündeki genel müdürlerden Giovanni Mezgec, bu rakamın 14 ay önce 3 milyon olduğunu dile getirdi. Microsoft, internet komünikasyonunda lider durumda bulunan Cisco Systems Inc.'i yakalayabilmek için şirketlere daha fazla Lync satmayı amaçlarken, Forrester Research Inc. bu pazarın 2015 yılında 14.5 milyar dolar değerinde olacağını açıkladı.

 

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, 2011 yılında Skype'ı satın almak için 8.5 milyar dolar para ödedi. Microsoft'un şirketi satın aldığı dönemde Skype'ın yıllık satışı ise ortalama 800 milyon dolar olarak gerçekleşti.

 

Öte yandan Mezgec, Fortune dergisi tarafından hazırlanan "En büyük 100 firma" listesinde bulunan kuruluşların 90 tanesinin Lync kullandığını dile getirdi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi