Skype, PlayStation Vita'da

Skype, PlayStation Vita'da
PlayStation Vita'sı olanlar Skype ile görüntülü konuşabilecek.

Oyun meraklıları PS Vita ile oyun anındaki video çağrılarından ayrı zamanlarda da kounuşabilecekler. Geçtiğimiz gün, internet-telefonlaşma devi Skype PS Vita'ya özel bir uygulama ile kullanıcıların internet üzerinden videolu konuşma gerçekleştirebileceklerini açıkladı. 

Bu demek oluyor ki; oyun anında gelen bir çağrıyı oyunu durdurup konuşmayı yaptıktan sonra devam edebileceğiz. Skype'ın bloglarında yaptığı açıklama aynen şöyle; "You never miss a call";(Hiç bir aramayı kaçırmayın). Ayrıca Skype'da krediniz(kontör) varsa düşük fiyata diğer kullanıcıları veya mobil telefonları arayabileceksiniz.

Skype

 

 

Şu an için gözden kaçan bir konu var: Uygulama PlayStation Store'da ücretsiz indirme olarak mevcut değil dolayısıyla PS Vita'da nasıl çalıştığı pek aşikar değil. Bu probleme rağmen, Üretim Sorumlusu Helen Blackburn uygulamanın bugün piyasada yayılacağiını açıkladı.

Uygulama 25 Nisan'da Avrupa ve Asya'da da güncel hale geldi.

İlgili haberlerde, şirketin Windows Mobile telefonlarda da kullanılabilir olacağı konuşuldu. Bunda, geçtiğimiz Ekim'de Skype'ın resmen Microsoft'un bünyesine geçmesi etkili olmuş durumda.

Bu durumda, elinizde XBox oyun konsolu ve Skype'ın sahibi Microsoft ile, onun oyun anlamında en büyük rakibi Sony'nin PlayStation Vita'sından oluşan bir mükemmel alaşım bulunuyor.

Üstelik, Microsoft Skype'ı aldığı zaman bunun diğer platformları tehdit etmeyeceğini de dile getirmişti.

PS Vita

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi