Siri beyin mi okuyor !?!

Siri beyin mi okuyor !?!
Bilim kurgu filmlerindeki gibi bir teknoloji :)

Teknoloji ile ilgilenen ve Siri yi duymayan kalmamıştır sanırım. Yine de tekrar açıklamakta yarar var. Siri; Apple tarafından geliştirilen ve sadece Iphone 4S cihazına özel olarak hazırlanan ve sesli komut ile çalışan bir kişisel asistan. 

Öncelikle eğer yukardaki video daki olup bitene inanıyorsanız, sizin için artık beyin dalgaları ile akıllı cihazları kontrol etme dönemi başlamıştır :)

Bir grup hacker Apple in Siri sini alıp kendi geliştirdikleri bir donanımıda IPhone bağladıktan sonra ve tabi beyin dalgalarını okuyabilecek bir kaç kabloda kafalarına yerleştirdikten sonra, işte size Siri ile konuşmadan iletişim :)

Çok ilginç ve bir o kadar da inanılması zor gibi duruyor. Bakalım yakın zamanda gerçek olup olmadığı ortaya çıkacaktır ve biz de bu konunun takipçisi olacağız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi