Singapur'da kamerasız iPhone satışa sunuldu.

Singapur'da kamerasız iPhone satışa sunuldu.
Singapur'da güvenlik nedeniyle iPhone'ların ön ve arka kameraları operatör tarafından sökülerek satış yapılıyor.

Apple'ın Dünya'yı kasıp kavuran akıllı cihazı iPhone nu Singapur'da kameralarını söküp satmaya başladılar. Buradaki neden ise güvenlik olarak açıklanmakta. Gizliliğin önemli olduğu askeri ve devlet birimlerinde kameralı telefonlar sorun oluşturabiliyor. İşte bu sıkıntı çözmek isteyen Singapurlu yetkililer iPhone'un kamerasız versiyonunu satışa sundu. İşlem operatör firma tarafından ön ve arka kameralar sökülerek yapılmakta.

Bu işlem ile kamerasız iPhone satan operatörün adı M1. Kamerasız iPhone 4 ve iPhone 4S modelleri ülkenin askeri yetkilileri tarafından da onaylanmış. Kameralar operatör tarafından söküldüğü için Apple garantisi bulunmuyor. Bunun yerine operatör kendi garantisini ile ürünleri satıyor. Telefonların fiyatları ise iPhone 4 için 449 dolardan başlıyor. iPhone 4S'te ise 974 dolara kadar çıkıyor. Fiyatların ise Singapur doları.

Herhalde bu işlem için Apple'dan bir onay alınmamıştır. Ancak kanuni olarak bir yaptırım yapma gücü varmıdır o kısmı da bilinmez. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi