Silinen dosyalar nasıl geri getirilir?

Silinen dosyalar nasıl geri getirilir?
Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyalarınızı güvenle geri getirebilirsiniz. Detaylar yazımızda.

Geri dönüşüm kutusundan sildiğiniz, yanlışlıkla shift+delete yaptığınız yada bir başkasının sizin bilgisayarınızdan yanlışlıkla sildiği bir dosyayı geri getirmeyi mutlaka istemişsinizdir. Geri döünüşüm kutusundan da silinen dosyaları geri getirmek mümkün. Bunun için birçok dosya kurtarma yazılımı mevcut. Recuva, hem Türkçe olması hemde kolay kullanımı sayesinde verilerinizi geri getirmek için oldukça kullanışlı bir yazılım. Yaklaşık 2,5 MB boyutu olan bu yazılımı http://www.piriform.com/recuva linkine tıklayarak ücretsiz olarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Recuva'yı indirdikten sonra exe dosyasını çalıştırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Recuva bir kurulum dosyası olmadığından direkt çalıştırılan bir yazılım olduğundan USB belleklerin içinde taşınıp çalıştırma özelliğine sahiptir.

Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyalarınız güvenle geri getirebilirsiniz. Detaylar yazımızda.

Kurulumu başlatır başlatmaz hemen işleme başlayabilirsiniz. Çıkan ekranda karşımıza resim, müzik, sıkıştırılmış dosya, video gibi hangi tür dosyaları kurtaracağımız seçeneği gelmektedir. Eğer dosyayı bilgisayarın hangi böülümünden sildiğinizi hatırlıyorsanız silinen yeride belirterek dosyanın daha hızlı kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyalarınız güvenle geri getirebilirsiniz. Detaylar yazımızda.

Yukarıda resimde de gördüğünüz gibi adımları teker teker izlerseniz silmiş olduğunuz dosyayı tekrardan geri getirebilirsiniz. Silinen veri uzun süre önce silinmiş ve harddiskte silinen verinin yerine başka bir veri yazılmışsa silmiş olduğunuz veriyi geri getirmeniz bu yazılım ile mümkün değildir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi