Sigarayı bırakmak için Android nasıl kullanılır?

Sigarayı bırakmak için Android nasıl kullanılır?
Bir çok özelliği içerisinde bulundurabilen akıllı telefonlar sayesinde sigarayı bırakabileceğiniz aklınıza gelir miydi?

"Sigarayı bırakmak dünyanın en kolay şeyidir. Biliyorum çünkü bunu binlerce kez yaptım." -Mark Twain

2012 yılı için alacağınız kararlardan biri de sigarayı bırakmak olsun. Bunun için size yardımcı olabilecek birkaç Android uygulaması mevcut.

1. QuitNow!
Sigarayı bırakmak için çok güzel bir Android uygulaması. Uygulamayı Android Market'den indirmeniz mümkün. Uygulamaya sigarayı bıraktığınız tarihi ve saati, bir günde kaç sigara içtiğinizi, paketteki sigara sayısını ve bir paket sigaranın bedelini giriyorsunuz. Bu bilgiler ışığında uygulamadan rapor aldığınız zaman o ana kadar kaç adet sigaradan kurtulduğunuzu, cebinizde kalan parayı ve kaç gündür sigara içmediğinizi öğrenebiliyorsunuz. Hatta sağlığınız ile ilgili değişiklikleri de uygulama içinde görebiliyorsunuz.

 

 

2. Quit Smoking
Quit Smoking, düzenli bir şekilde sigarayı bırakana kadar sigarayı azaltmanızı sağlayan bir eklenti. Canınız sigara içmek istediğinde kırmızı sigara iç tuşuna basıyorsunuz. O zaman eklenti size sinir ve stres seviyenizi ya da bekleyip bekleyemeyeceğinizi soruyor. Bunun yanında günlük sigara kaydınızı tutuyor. Bu eklenti sigarayı hemen bırakamayanlar için daha iyi bir çözüm olabilir.

 

3. Smoke Control
Smoke Control, sigarayı bırakmak istemeyen ancak azaltmak isteyenler için hazırlanmış bir eklenti. Bu eklenti size ne zaman sigara içebileceğinizi söylüyor.

 

 

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi