Sharp yeni nesil iPad için hazırlıkta

Sharp yeni nesil iPad için hazırlıkta
Sharp ve Apple yeni nesil iPad işbirliğinde

Dünyadaki sayılı LCD panel üreticilerinden Japon elektronik devi Sharp, yeni nesil iPad ler için LCD panel üretecek.

Apple ın iPhone unada LCD panel sağlayan ve iPad ler içinde panel üretimini yapan Sharp, hazırlıkları devam eden yeni nesil iPad içinde kolları sıvamış görünüyor. Henüz teknik olarak nasıl bir LCD panel olacağı hakkında bilgi bulunmasada Apple ın yeni nesin iPad LCD paneli için Sharp ile çalışağı kesin gibi.

Apple ın bu kararı vermesindeki en önemli neden ise, Samsung karşısında patent davalarında elini güçlendirmek. Apple ın karşısındaki Samsung hem akıllı telefon hemde tablet pazarında Apple ile kıyasıya bir rakabet içerisinde ve şunu da unutmamak gerek Samsund dünyanın en büyük LCD panel üreticilerinden biri. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi