Savaş yarın başlıyor!!!

Savaş yarın başlıyor!!!
Yarın 8 Kasım Salı ve Call of Duty: MW3 satışa sunuluyor. Daha önce bunu duyurmuştuk zaten. Bu sefer oyunun yaratıcı ekibin başındaki isim Bret Robbins ile yapılmış bir röportajdan alınlıtalar vereceğim.

Yarın 8 Kasım Salı ve Call of Duty: MW3 satışa sunuluyor. Daha önce bunu duyurmuştuk zaten. Bu sefer oyunun yaratıcı ekibin başındaki isim Bret Robbins ile yapılmış bir röportajdan alınlıtalar vereceğim.

Oyun 3. Dünya savaşını anlatıyor. Bu konuda Bret Robbins şöyle açıklıyor; "Aslınd apek çok kişi bu konunu üstüne oyun yapmayı düşünmez ama biz şehirleri havaya uçurduk ve sizi tam bu karmaşanın ortasına koyduk üstelik bunu gerçekçi ve otantik bir yolla gerçekleştirdik."

Bu kadar büyük bir düşünce mutlaka tepki çekecektir. Düşünsenize kilise, gökdelenler, v.b. bir sürü bina yok olmuş. Buna MW 3 ekibinin yöneticisi şu şekilde karşılık veriyor; "Bütün bunları yaparken fantazi olsun diye değil sadece sahne gerçekçi görünsün diye yaptık. Bu işi tepki çekmeden yapmak gerçekten zor üstelik her yeri bir kerede havaya uçurma değil bu senaryoya uygun olmalı. Oyuncu gerçekten orada olmalı, hem gerçekçi bir şey yapacaksınız hem de bu yaptıklarınız insanların tepkisini çekmeyecek. İşte biz tam da bunu başarıyoruz."

Hatırlarsanız şimdiye kadar oyadığımız Call of Duty'lerin hiç birinde sivil insan yoktu. Operasyonlar mahalle arasında dahi olsa asla siviller sahneye çıkmıyordu. Peki şimdi bir modern Dünya Savaşı var, siviller var mı sorusuna Bret Robbinson " Evet bu sever sahnede sivilleri de göreceğiz. Biz birazda savaşın etkilerini göstermek istedik bu sefer. Masum insanların da bunu bir parçası olduğunu göstermeye çalıştın. Bunu yanında gerçek bir asker hikayesi anlatmaya çalıştık, pek çok askeri danışmanla bu projeyi götürdük sahada karşılarına siviller çıktığında nasıl davranmasını bilen inasnlarla yaptık bu oyunu."

Şimdiden bu oyunu seven herkese kolay gelsin. Ne de olsa Veteran derecesi efsanedir :)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi