Satışa çıkmadan 16 milyon kişi kullanıyor!

Satışa çıkmadan 16 milyon kişi kullanıyor!
Windows 8'in çıkmasına, 2 olmasına rağmen 16 milyon bilgisaraya inmiş durumda.

Kullanıcıların beğenisine sunulan Windows 8 Preview sürümü büyük bir başarıya imza attı. Sürüm, daha resmen satışa sunulmayan Windows 8'i 16 milyon bilgisayara girmesini sağladı. Yani ekim ayında beklenen Windows 8, aylar önce milyonlarca bilgisayara inmiş durumda gözüküyor.

 

Windows yöneticisi Steven Sinofsky, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Windows 8'in önceki sürüm Windows'lara göre en çok test edilen sürüm olduğunu kaydetti. "Developers", "Consumer ve "Release" olmak üzere üç farklı sürümle kullanıcılara sunulan Windows 8'in satışa çıktığında kaç kullanıcıya ulaşacağı ise merakla bekleniyor.

 

İlerleyen zamanlarda Microsoft, Windows 8'e geçilmesini teşfik edecek şeyler yapacak mı göreceğiz. Tam olarak kesin olmasada sanırım Windows 7 lisansa sahip olan kullanıcılar küçük bir ücret ödeyerek Windows 8'e sahip olabilecekler.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi