Samsung'un intikamı!

Samsung'un intikamı!
Samsung, Apple'ın açtığı patent davalarının intikamını, ilginç bir yolla almaya başladı.
Samsung, Apple'a iPhone ve iPad için sağladığı işlemcilerin fiyatını yüzde 20 artırdı.
 
 
Kore gazetesi Chosun Ilbo'nun haberine göre Apple, Samsung'un belirlediği yeni fiyatı kabul etmek zorunda çünkü Apple'ın işlemcilerini şu an Samsung'dan başka üretebilen firma yok. Apple'ın RAM, flaş depolama gibi bileşenleri farklı firmalardan sağlayarak Samsung ile olan bağlarını koparmaya çalıştığı biliniyor. Ancak işlemci konusunda Samsung'a bağlı olan Apple'ın bu fiyat artışını kabul etmekten başka çaresi yok gibi görünüyor.
 
 
Apple ve Samsung'un mahkemelerdeki patent savaşı kıyasıya devam ediyor. Samsung, yakın zamanda ABD'de Apple'a karşı büyük bir patent yenilgisine uğramış ve 1 milyon dolar ödemeye mahkum edilmişti. Şu sıralar bu kararı döndürmeye çalışan Samsung, İngiltere'de Galaxy Tab 10.1'in iPad'i kopyalamadığına dair bir zafere de imza atmış durumda.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi