Samsung’un bükülebilir akıllı telefonları seneye cebimizde

Samsung’un bükülebilir akıllı telefonları seneye cebimizde
Samsung, bükülebilir ekranlı akıllı telefonları önümüzdeki yıl itibarıyla satışa sunacak.

Bu yılın nisan ayında bükülebilir AMOLED ekran üretimi için yeni bir şirket kurduğunu açıklayan Samsung, YOUM adını verdiği yeni ekran teknolojisi sayesinde OLED, AMOLED ve LCD ekranlara kıyasla daha ince, daha hafif ve kırılmaz bir yapıyı kullanıcılara sunuyor. BBC News, Güney Koreli şirketin bükülebilir ekran üretimi için ayırdığı kapasitenin yeterli seviyeye geldiğini, bükülebilir ekranlı cihazları da önümüzdeki yıldan itibaren görmeye başlayacağımızı belirtti.

 

Samsung’un haricinde Nokia, Sony ve LG gibi firmaların da bükülebilir ekran üretimi konusunda çalıştığı biliniyor.

 

Geçtiğimiz ay The Wall Street Journal da Samsung’un mobil cihazlar için esnek ekran teknolojisinde son aşamaya geldiğini söylemişti. Güney Koreli şirket, mobil cihazların ekranını daha güvenli ve daha iyi bir hale getirecek bükülebilir ekran teknolojisinde cam yerine esnek ve geçirgen bir plastik malzeme kullanıyor. Esnek AMOLED ekranda bir TFT film, Organic Layer Encap adında bir film ve ekranın polarize olmasını sağlayan Polariser film bulunuyor. Samsung’un bu teknolojiyi akıllı telefonlar, tabletler, saatler, monitörler, saatler ve birçok alanda kullanmayı planlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi