Samsung'un akıllı saatinin adı belli oldu!

Samsung'un akıllı saatinin adı belli oldu!
Samsung'un varlığı bilinen ancak neye benzediğini henüz göremediğimiz oyuncağının adı belli oldu!

Samsung, bir akıllı saat üzerinde çalıştığını Mart ayında doğrulamıştı. Samsung tarafından üretilecek saatin nasıl göründüğünü henüz bilmiyoruz, ancak cihaza ait bir detay, Samsung'un marka hakkı başvurusunda ortaya çıktı.

 

Phandroid'in ortaya çıkardığı başvuruya göre Samsung'un kol saatinin adı Samsung Gear olacak. Gear, cep telefonunuz ve tabletinizle beraber çalışacak ve cihazlarınız arasında veri taşıyacak. Sözkonusu marka başvurusunda saatten bahsedilmese de beklenen sözcükler olan "clocks, watchbands, wristwatches", takip eden başvurularda yer alıyor.

 

Samsung, akıllı saatinin varlığından bahsetmesinden bu yana onun hakkında pek konuşmadı. Bu sırada Sony, kendi akıllı saati Smartwatch 2'yi tanıtırken Pebble, Kickstarter'dan yetiştirdiği saatini satışa sundu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi