Samsung'dan tamamen şeffaf televizyon

Samsung'dan tamamen şeffaf televizyon
Samsung öyle bir televizyon teknolojisiyle geliyor ki "yüzyılın televizyonu" unvanına şimdiden aday olacak.

ABD’nin Las Vegas şehrinde başlayacak CES tüketici elektroniği fuarında Samsung’un 2013 yılına ait TV planlarını açıklaması bekleniyor. Bunun öncesinde Güney Koreli şirketin çeşitli ipuçlarını vermeye başladığını gördük. Resmi Samsung Tomorrow blogunda yazılan bir yazıda düşey yönde duran ve şeffaf bir televizyonun ipucu verildi. Samsung “gerçek anlamda yenilikçi TV tasarımının eşi benzeri görülmemiş bir şekilde” geleceğini işaret etti, bunun ötesinde herhangi bir ayrıntı vermedi.

 

Samsung CES’te genellikle prototip niteliğinde TV’leri görücüye çıkarıyor. Bu yılın CES’inde 55 inç’lik OLED TV ve 70 inç’lik 4K ultra çözünürlüklü ekran ziyaretçilerin karşısındaydı. Aslına bakarsanız dikey duran bir ekran çok da sıradışı sayılmaz, ancak bunun şeffaf bir görünüme sahip olması olayı biraz daha ilginç kılıyor.

 

Bu televizyonda "akıllı cam" teknolojisi kullanılacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi