Samsung’dan katlanabilen çift ekranlı telefon!

Samsung’dan katlanabilen çift ekranlı telefon!
Samsung, yıllardır cep telefonu piyasasında görmediğimiz katlanabilen bir modeli Çin'de satışa sunmaya hazırlanıyor. Ancak telefonun ABD’nin yanı sıra Avrupa’da satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgi henüz verilmedi.

Samsung, düşük ücretli akıllı telefon piyasasının ele geçirmeye çalıştığı Çin’de çift ekranlı, katlanabilen bir telefon tanıttı. China Telecom aracılığıyla sunulan Hennessey adlı telefon, yeni iPhone’un gelmesini bekleyen Asyalı tüketicilerin dikkatini çekebilir.

 

Model adı SCH-W789 olan telefon, iki tane 3.3 inç (8.3 cm) genişliğinde ekrana sahip. Ekran çözünürlüğü ise 320x480 piksel.

 

1.2 GHz hızında dört çekirdekli işlemcisi bulunan Hennessey, arka panelinde 5 megapiksel kameraya sahip. 1 GB RAM’e sahip olan cihaz, işlemcisiyle sahip olduğu özellikleri rahatlıkla çalıştırabilecek kapasiteye sahip. Telefon, mobil iletişim standartları CDMA ve GSM’i destekliyor.

 

UCUZ OLMAYACAK

Telefonun en ilginç tarafı, dahili belleiğinin olmaması. Belleği, microSD yuvasına yerleştirilecek hafıza kartı oluşturuyor.

 

Hennessey, Android 4.1 (Jelly Bean) işletim sistemiyle çalışıyor.

 

Kalitesi ve değişik tasarımıyla Asyalı tüketicilerin ilgisini çekmesi beklenen telefonun ABD ve Avrupa’da piyasaya sunulup sunulmayacağı konusunda Samsung kesin bir açıklama yapmış değil.

 

Android Community’nin verdiği bilgiye göre, Hennessey’in fiyatı henüz belli değil. Ancak Nisan’da Çin’de sunulan Super AMOLED ekranlı SCH-W999 gibi, fiyatın 1,500 dolar civarında olacağı düşünülüyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi