Samsung'dan Facebook yalanlaması

Samsung'dan Facebook yalanlaması
Samsung'dan Facebook-Like servis dedikoduları için yalanlama.

Samsung tarafından yapılan açıklamada, son zamanlarda "Samsung Facebook" kod adıyla anılan bir servis geliştirdiğine dair yalanlama geldi. Samsung, Facebook entegreli bir servis çıkarmayacağını açıklayarak dedikodulara son vermek istiyor anlaşılan.

Dedikodunun çıkış kaynağı ise Samsung'un televizyonlarında ve diğer elektronik aydıtlarında bulunana Family Story servisi aslında. Family Story aslında ir sosyal ağ platformu. Kullanıcılar arasında mesajlaşma ve fotoğraf paylaşımı gibi bir kaç servis sunmakta. 

Samsung'un üretim gücünü, portföyündeki ürün çeşidini düşünürsek aslında Samsung tarafından ister Facebook-like tarzı bir servis ya da tamamen kendi sosyla networkü olsun kendine bir kullanıcı kitlesi oluşturabilir. Özellikle Samsung'un yeni nesil akıllı televizonlarında bulunan Famliy Story ile televizyon kullanıcıları artık televizyonlarını sadece Tv yayınlarını izlemek için kullanmıyorlar. Tamamen internet tabanlı servislere bağlanıp içeriğe ulaşma imkanı sunan bu televizyonlar ile entegre edilecek bir Samsung-Facebook birleşimi bir sosyal servis geniş bir kullanıma sahip olabilir. 

Tabi Samsung akıllı telefonlar ve tabletleri de unutmamak gerekiyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi