Samsung’dan dijital cüzdan!

Samsung’dan dijital cüzdan!
Samsung'un yeni Android uygulaması, Apple'ı çok kızdıracak.

Samsung, MWC fuarı kapsamında, uygulama geliştiricilere yönelik düzenlediği etkinlikte yeni bir Android uygulaması tanıttı. "Wallet" adı verilen uygulama, Apple'ın Passbook uygulamasına benzer bir hizmet sunuyor: kullanıcılar uygulama sayesinde bilet, kupon ve mağaza üyelik kartlarını yönetebiliyorlar.

 

Bu ay içinde piyasaya sunulması planlanan uygulama sayesinde farklı biletler, kuponlar, uçuş kartları ve benzeri kartlar tek bir merkez altında toplanıyor, kullanıcı her seferinde kullanıcı adı/şifresi girmek, çantasında yığınla belge taşımak zahmetinden kurtuluyor. NFC teknolojisini destekleyen uygulama, destekleyen mağazalarda kablosuz geçiş imkânı sunuyor. Henüz ödeme amaçlı kullanılamayan uygulamanın, Samsung'un Visa'yla yaptığı anlaşma sayesinde ileride alışverişte de kullanılabileceği söyleniyor. Uygulama ayrıca kayıtlı kartlardan birisini kullanabileceğiniz bir mekanın yakınından geçerken uyarıda bulunuyor.

 

Samsung Wallet, Apple'ın Passbook'una çok benziyor ve Apple, Samsung'la yürüttüğü patent davasında yeni cephe olarak bu uygulamayı seçebilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi