Samsung yeni tabletini tanıttı

Samsung yeni tabletini tanıttı
Samsung, Mobil Dünya Kongresi'nde yeni tableti Samsung GALAXY Note 10.1'in tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung, tablet bilgisayar pazarında payını artıracak yeni bir ürün çıkardı. 10.1 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahip cihaz, bir özel kalemle de kullanılabiliyor. 

 

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara gösterilen ilgi oyun dünyasına da yansıyor. Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Gamescom Fuarı'nda da online ve mobil oyunlar öne çıkıyor.

 

Samsung GALAXY Note 10.1 sahip olduğu büyük ekranı sayesinde öğrenme, çalışma ve yaratıcılık gerektiren işlerde verimliliği maksimuma çıkarmayı amaçlıyor.

 

Android 4.0 işletim sistemi kullanan Samsung GALAXY Note 10.1, ayrıca 1,4 GHz'lik çift çekirdekli bir işlemciye ve HSPA+ bağlantısına sahip. Gerçek zamanlı video akışı ve Full HD video oynatma özellikleri de yeni tabletin özellikleri arasında.

 

Samsung GALAXY Note 10.1'in S Note özelliği, notlarınızı veya çizimlerinizi web içeriği, resimler ve diğer dijital medyalar ile birlikte kendi kişiselleştirilmiş resimli taslağınızda bir araya getirmenizi sağlıyor. S Note size hikayenizi yeni bir yöntemle oluşturmanız için toplantı notları, tarifler, kartlar, günlük, dergi vb. gibi kullanıma hazır şablonlar sunuyor.

 

Shape Match işlevi sayesinde elle çizilen geometrik desenler mükemmel bir şekilde dijitalleştirilebiliyor. Böylece kullanıcılar daha iyi düzenlenmiş çizimler ve resimli taslaklar hazırlayabiliyorlar.

 

Photoshop Touch ile Photoshop özelliklerini kullanarak resimleri dönüştürme, birden fazla fotoğrafı katmanlı resimler halinde birleştirme, popüler düzenlemeler yapma, profesyonel efektler ekleme vb. işlemleri yapılabiliyor. Adobe Ideas ise kolayca öğrenilen ve kullanıcılara fikirlerini çizime dökme, etkileyici renk temaları arasında seçim yapma ve resimleri içeri aktarma konusunda yardımcı oluyor.

 

Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin: “Samsung GALAXY Note 10.1 ile Samsung'un mobil kategorisini genişletme kararlılığını gösteriyoruz ve Adobe gibi önemli iş ortakları ile birlikte çalışarak kullanıcılara daha verimli olabilecekleri, kendilerini daha yaratıcı bir şekilde ortaya çıkarabilecekleri olağanüstü deneyimler sağlıyor ve hayatlarına bir parça tatmin duygusu katıyoruz" ifadesini kullandı.

 

Piyasaya sürülecek olan tabletin 16 GB’lık versiyonunun 499 dolara, 32 GB’lık versiyonunun ise 549 dolara satılacağı açıklandı. Bakalım Samsung Galaxy Note 10.1 ile akıllı telefon (ve hatta phablet) pazarında bulduğu başarıyı uzun süredir denediği tablet pazarında da bulabilecek mi? 

 

 Dünyada satılan her 10 tablet bilgisayardan 7'si Apple'ın imzasını taşıyor. Pazar araştırma şirketi IHS iSuppli'nin verilerine göre bu yılın ikinci yarısında tablet üretici şirketler, marka ve satış rakamları şöyle sıralanıyor:

 

- Apple, iPad, 17 milyon cihaz, pazar payı yüzde 69,6

- Samsung, Galaxy, 2,3 milyon cihaz, pazar payı yüzde 9,2

- Amazon.com, Kindle Fire, 1 milyon cihaz, pazar payı yüzde 4,2

- AsusTek, Transformer, 688.000 cihaz, pazar payı yüzde 2,8

- Barnes & Noble, Nook, 459.000 cihaz, pazar payı yüzde 1,9

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi