Samsung optik sürücülü ilk UltraBook'unu duyurdu.

Samsung optik sürücülü ilk UltraBook'unu duyurdu.
Samsung 5 serisi 14" ekranlı, optik sürücülü süper ince UltraBook'unu tanıttı.

14" modeli, 20.9 mm kalınlığında bir alüminyum kasa ve optik sürücü ile birlikte gelen Samsung 5 serisi ultrabookta, SSD veya sabit disk depolama (1 TB), HDMI ve Ethernet portu ile birlikte birde ATI Radeon HD 7550M GPU grafik kartı da bulunmakta. Ağırlığı 1,8 kg olan cihaz ultrabookların ortalama ağırlıklarının 1.5 kg olduğu düşünülürse biraz ağır olmuş gibi.

13" olan Samsung UltraBook'ta ise 14.9 mm kalınlık ve optik disk sürücü vardır. ATI Radeon GPU ekran kartından yoksun olan bu modelin ağırlığı ise 1.4 kg dır. Maksimum 500 GB depolama kapasitesine sahiptir ve aynı zamanda HDMI ve Ethernet portu ile beraber gelmekte.

Bu iki ultrabookta Aralık ayı sonunda Kore'de satışa sunuluyor. 14" olan model 1345$ ve 13" olan model ise 1300$ fiyat ile satılacak. Kore dışında ne zaman ve kaça satılacağı ise henüz belirlenmemiş.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi