Samsung Mobile ile Kies kullanımı

Samsung Mobile ile Kies kullanımı
KiesAir ile 'ara kablo' devri kapanıyor. Tüm bağlantılar kablosuz yapılabiliyor...

Kies, Samsung Mobile tarafından geliştirilmiş bir programdır. Android işletim sistemine sahip cihazınızı bilgisayarınızla senkronize etmenize yardımcı olur. Üstelik KiesAir bu işlemleri kablosuz yapmanıza olanak sağlıyor. Tek yapmanız gereken bilgisayarınız ve telefonunuzun aynı ağ üzerinde olduğundan emin olmak. 

Öncelikle telefonumuzun menüsünden Kies uygulamasını bulalım.

k1

Kies uygulamasını seçtiğinizde karşınıza alttaki ekran çıkacak. Bu ekrandan 'Başlat' butonuna dokunun.

k2

Başlat'a basmanızla birlikte karşınıza çıkan ekran size hangi tip kablosuz ağı kullanacağınızı soracak. Evdeki modemi kullanıyorsanız Wi-Fi seçeneğini seçiniz. Diğer seçenekle alakalı daha sonra açıklama yapacağım.

k3

 

Telefonda son bir ayar daha kaldı. Telefon ekranında çıkan direktife uyunuz ve turuncu renkli URL'yi aynen bilgisayarınızdaki internet tarayıcınıza yazınız.

k4

Taracıya gerekli şeyleri yazdıktan sonra Enter tuşuna bastığınızda, telefonunuz aşağıdaki gibi bir uyarı verecektir. Bu uyarı telefonunuza bir bilgisayarın bağlanmak istediğini gösteriyor. Bu uyarıya izin verdiğiniz takdirde artık rahatlıkla telefonunuzdaki resim, video, müzik, mail, mesaj, v.b. bilgisayarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

k5

Bu yöntemle telefonuzdaki dosyalara tam denetim yapabilirsiniz. Dosya yükleyebilir, silebilir, alabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi