Samsung mobil yonga üretimi için milyar dolarlık yatırım yapıyor

Samsung mobil yonga üretimi için milyar dolarlık yatırım yapıyor
Mobil yonga için 4 milyar doları gözden çıkardı.

Tüketici elektroniği sektöründe olduğu kadar yonga üretiminde de iddialı olan Samsung, Teksas'taki tesislerine 4 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

 

Austin Statesman’de yer alan habere göre, Samsung yatırım çerçevesinde tesisin neredeyse yarısını yenileyecek ve tesisin mobil cihazlar için daha yüksek kalitede yonga üretimine uygun hale gelmesini sağlayacak. Yenileme çalışması çerçevesinde çalışmmanın yapılacağı alan geçtiğimiz ay kapatılırken, 2013′te yapılacak açılış ile beraber Samsung yeni ekipmanlara da kavuşmuş olacak.

 

Samsung’un söz konusu yatırımın gerçekleştiği tesiste daha çok Apple tarafından kullanılan işlemcilerin üretimini gerçekleştirdiği düşünülüyor. Apple ve Samsung’un halihazırda en iyi arkadaşlar olmadığı ve mahkemelik oldukları düşünülünce bu durumun kulağa daha ilginç geldiği kesin. Bu süreç içinde Samsung daha evvel yaptığı gibi işçi çıkarmayacak. Yenileme sürecinde ve sürecin sonrasında bu kısımda çalışacak olanlar eğitimden geçirilecek ve yenilenen kısmın faaliyete geçmesinin ardından 2000 kişi geçici olarak işe alınacak. Samsung’un yenilenen kısmı yılın ikinci yarısında faaliyete sokması bekleniyor.

 

Galaxy serisi akıllı telefonların her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap etmesi, yeni piyasaya sürülecek iddialı akıllı telefon ve tabletlerde Exynos işlemcilere yer verilmesi, Apple'ın yeni tanıtacağı iOS cihazları, önümüzdeki aylarda Samsung'u yonga üretimi açısından oldukça sıkıştıracağa benziyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi