Samsung iPhone 5 için mahkemeye gidecek

Samsung iPhone 5 için mahkemeye gidecek
Samsung'un en büyük rakibi olan Apple’a karşı ABD de kaybettiği patent davasının yaralarını sarmaya çalışan Güney Koreli üretici, iPhone 5’ e karşı en kısa zamanda dava açması konuşuluyor.

ABD’de görülen en nihai patent davasında suçlu bulunan ve Apple’a bir milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edilen Samsung, davanın ardından ‘yasal olarak mücadelelerini sürdüreceğini’ açıklamıştı.

 

Güney Kore gazetesindeki bir kaynağa göre,  iPhone 5’te sunulan LTE (Long Term Evolution) teknolojisi nedeniyle Samsung’un mahkemeye gideceği söyleniyor. Mobil cihazlarda süper hızlı veri transferi yapılmasını sağlayan teknolojinin yeni iPhone’da kullanılması, bunun patent hakkının ihlali olarak kabul edileceğini ifade eden analist, Samsung’un en kısa zamanda ABD’de mahkemeye gideceğini ve iPhone 5’i yasaklatmak için talepte bulunacağını iddia etti.

 

Samsung  LTE teknolojisini bulunduran ve patentine sahip olan şirketlerden biri.  Güney Kore devi, geçmişte de LTE bulunduracak Apple cihazları için patent ihlali olmaması konusunda uyarıda bulunmuştu. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi